Szybka pożyczka bez zdolności kredytowej? Nie musisz korzystać z chwilówek

Pożyczki bez zdolności kredytowej są łatwo dostępne, ale rzadko okazują się opłacalnym rozwiązaniem – pod tym względem dużo lepiej wypada tradycyjny, bankowy kredyt. Jeśli nie posiadamy zdolności kredytowej, to niekoniecznie musimy decydować się na korzystanie z oferty parabanków. Lepiej zrobimy korzystając z porad dobrego doradcy finansowego.

Awaria samochodu, zalane mieszkanie lub uszkodzony komputer – to tylko niektóre z sytuacji, w których konieczne może okazać się zaciągnięcie kredytu. Dla osób dysponujących odpowiednią zdolnością kredytową nie będzie to trudne. Problemy prawdopodobnie pojawią się jednak, jeśli wniosek o kredyt złoży osoba bez takiej zdolności.

Bez wysokich i regularnych dochodów zwykle wybieramy tak zwane chwilówki, które są wysoko oprocentowane, a zaciągający je klienci pozbawieni ochrony KNF. Warto więc – nawet jeśli sądzimy, że nasza zdolność jest zbyt mała – postarać się o kredyt udzielony przez bank. Tym bardziej, że wymagania poszczególnych instytucji bardzo się różnią, więc może okazać się, że któraś z nich zaakceptuje nasz wniosek.

Pożyczka bez zdolności kredytowej

Choć zaciągnięcie pożyczki bez zdolności kredytowej w parabanku nie jest jeszcze gwarancją popadnięcia w kłopoty, to często okazuje się pierwszym krokiem ku spirali zadłużenia. Zwykle wydaje się nam, że spłata kilkuset złotych nie sprawi problemu, jednak przy obliczeniach nie bierzemy pod uwagę odsetek. Te jednak rosną w lawinowym tempie i mocno obciążają comiesięczny budżet dłużnika.

Chcąc ratować się przed komornikiem, pożyczamy następne pieniądze. Mamy szczęście, jeśli udaje nam się zdobyć je u kogoś bliskiego. Jeżeli jednak jesteśmy zmuszeni skorzystać z oferty kolejnego parabanku, w ostatecznym rozrachunku tylko pogarszamy naszą sytuację. A taka wizja to chyba najlepszy powód, by w nagłych sytuacjach przynajmniej spróbować znaleźć inne źródło finansowania.

Kredyt bez zdolności – czy to możliwe?

Kredyt bez zdolności co prawda nie jest możliwy, ale każdy bank różnie interpretuje zdolność kredytową. Często więc okazuje się, że klient, który był przekonany, że nie posiada zdolności kredytowej, po złożeniu któregoś już wniosku wreszcie otrzymuje upragniony kredyt. Dochody, które dla jednego banku są bowiem za niskie, dla innego będą wystarczające. Poza tym przyczyny odmowy mogą tkwić w zbyt wysokiej kwocie, o jaką wnioskujemy czy za długim okresie kredytowania.

Klienci z nie do końca pewną zdolnością najlepiej zrobią korzystając z usług pośrednika kredytowego. Ten nie tylko wskaże banki, w których szanse na akceptację wniosku będą największe, ale też pomoże w jego opracowaniu i wyborze najlepszych warunków. Dzięki temu szanse na otrzymanie kredytu znacząco wzrosną, a my unikniemy problemów, które często wiążą się z pożyczkami pozabankowymi.