Kredyt gotówkowy na mieszkanie – czy to jest możliwe?

Zakup mieszkania to, dla wielu osób spełnienie marzeń. Młode osoby coraz częściej chcą pójść „na swoje” i kupić swoje cztery ściany. Mało jednak osób jest w stanie pozwolić sobie na taki wydatek. Wtedy najczęściej przychodzi myśl, żeby wspomóc realizację swoich marzeń dodatkowym finansowaniem, na przykład kredytem hipotecznym. To bowiem ten typ kredytu jest przedstawiany najczęściej przez banki jako idealny, do tego celu. Czemu jednak nie zastanowić się nad kredytem gotówkowym? Czy jest w ogóle możliwe, żeby zdobyć kredyt gotówkowy, który posłuży nam do zakupu mieszkania? Dziś sprawdzamy to dla was!

Kredyt gotówkowy i jego podstawowe założenia

Na początek trochę teorii: kredyt gotówkowy to sposób dodatkowego zastrzyku finansowego, który pozwoli nam na zrealizowanie naszego celu. Może być on różny, i nie musimy definiować go w banku. Inaczej jest przy staraniu się o kredyt hipoteczny – tam musimy przedstawić bankowi niezbędne dokumenty, które potwierdzą, nasz cel, czyli w tym wypadku – zakup konkretnego mieszkania. Dodatkowo kredyt gotówkowy jest zazwyczaj dużo szybszym rozwiązaniem dla samego kredytobiorcy, ponieważ nie wymaga on dodatkowych zabezpieczeń finansowych. Warto nadmienić również, że umowa kredytu gotówkowego jest podpisywana z kredytobiorcą na określony czas. Zazwyczaj ten okres waha się od kilku miesięcy do kilku lat. W tym czasie, spłacamy raty, które wcześniej zostały określone z bankiem. Tyle tytułem wstępu – czas na praktykę!

Teoria a praktyka

Bardzo dużo osób uważa, że kredyt hipoteczny jest najlepszą opcją, jeżeli myślimy o dodatkowym finansowaniu w kontekście przyszłego mieszkania. Nic dziwnego, bowiem ten typ kredytu jest często niżej oprocentowany, niż inne oraz posiada korzystne rozłożenie rat. Lecz kiedy przychodzi do finalnej decyzji, może okazać się, że są to powierzchowne oszczędności, jeżeli porównamy je do kredytu gotówkowego. Co to oznacza w praktyce? Otóż trzeba wziąć pod uwagę wysokość naszej inwestycji. Jeżeli zamierzamy kupić mieszkanie za co najmniej kilkaset tysięcy złotych, a wkład własny jest stosunkowo wysoki – zalecamy kredyt hipoteczny. Jeżeli natomiast posiadamy dużą część środków na zakup naszych przyszłych czterech ścian, może okazać się, że kredyt hipoteczny nie jest warty naszego zachodu. Jeżeli jesteśmy w tej sytuacji i potrzebujemy już niewielkiego wkładu, by zrealizować cel – zalecamy porównanie ofert kredytów gotówkowych w różnych bankach. Jest to bowiem dużo szybsze rozwiązanie, które pozwoli nam zakupić nasze wymarzone mieszkanie. Jeżeli oczywiście potrzebujecie dodatkowej pomocy w uzyskaniu takiego kredytu, to skontaktujcie się z nami. Eksperci dobrekredytowanie.pl z chęcią pomogą wam wybrać najlepszą ofertę oraz przeprowadzą przez wszystkie, niezbędne formalności.

Czas na decyzję

Potrzebujesz kredytu?

Obawiasz się, że Twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska? Banki odrzucają Twój wniosek o kredyt? Posiadasz zadłużenie, które chcesz skonsolidować?

Skontaktuj się
Mamy nadzieję, że nasz mały poradnik okaże się dla was pomocny. Jeżeli nie mieliście pomysłu, w jaki sposób sfinalizować swoje marzenie o własnym mieszkaniu to teraz już wiecie! Kredyt gotówkowy to szybkie, wygodne i przejrzyste rozwiązanie, które wam to umożliwi. Nie pozostaje nic innego, jak sprawdzić aktualne oferty banków na kredyt gotówkowy i podjąć tą właściwą decyzję. Jeżeli nie macie na to czasu to zgłoście się do nas! Porównamy za was wszystkie dostępne warianty i wybierzemy ten najlepszy

Źródło:

  1. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1789084,1,kiedy-warto-wziac-kredyt-gotowkowy-na-mieszkanie.read
  2. https://www.bankier.pl/smart/kiedy-warto-wziac-kredyt-gotowkowy-na-mieszkanie

.