Wybór odpowiedniego kredytu hipotecznego. Na co zwracać uwagę?

kredyt-hitoteczny-dom-klucze

Banki oferują aktualnie wiele ofert dotyczących kredytu hipotecznego. Aktualnie bowiem na rynku istnieje duży popyt a znaczna część osób, które planują zakup swojego mieszkania nie posiada wystarczającej ilości pieniędzy, by sfinalizować transakcję. Niestety przez ilość ofert ciężko wybrać „ten właściwy” kredyt. Musimy pamiętać o dużej ilości składowych, które wpływają na nasz wybór. Dlatego dzisiaj pomagamy wam wybrać idealny kredyt! Zapraszamy.

Na jakie wartości zwrócić uwagę biorąc kredyt?

Przystępując do analizy ofert dostępnych na rynku, musimy najpierw określić najważniejsze parametry, które musimy wziąć pod uwagę. Osoby szukające kredytu powinno przede wszystkim interesować wysokość miesięcznej raty zobowiązania, długość okresu spłaty oraz całkowity koszt kredytu. Jednak trzeba pamiętać, że na te składowe ma wpływ wiele czynników, o których należy pamiętać:

  • RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, uwzględniająca oprócz oprocentowania także inne koszty kredytu,
  • Prowizja, czyli opłata pobierana jednorazowo przed uruchomieniem naszego kredytu. Wynosi zazwyczaj od 0% do 2% kwoty kredytu. Pamiętajcie, że jej wysokość można negocjować z bankiem,
  • Marża, czyli zarobek banku. Jest to składowa oprocentowania kredytu, doliczana do rynkowej stawki WIBOR;
  • Wycena nieruchomości. Jej przeprowadzenie zleca bank na koszt kredytobiorcy. Dokonuje jej rzeczoznawca majątkowy i to na jej podstawie określana jest wartość nieruchomości będącej zabezpieczeniem kredytu;
  • Kwota kredytu. W skrócie jest to suma, którą zamierzamy pożyczyć od banku na nasz cel. Może być ona powiększona o niektóre koszty kredytu, takie jak ubezpieczenie, oczywiście pod warunkiem, że takie ubezpieczenie jest dodatkowo kredytowane.

Wybierz z głową

Składowych, na podstawie których wybierzemy nasz kredyt, jest naprawdę wiele. Ich ilość może przyprawić o zawrót głowy. Nie musicie się martwić, bowiem istnieje dużo instytucji, które pomogą wam w podjęciu odpowiedniej decyzji. Jeżeli nie czujecie się na siłach, żeby samemu porównywać wszystkie te parametry, to zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Eksperci z DobreKredytowanie.pl z chęcią doradzą wam, jaka oferta kredytu jest najlepsza pod waszą inwestycję.

Potrzebujesz kredytu?

Obawiasz się, że Twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska? Banki odrzucają Twój wniosek o kredyt? Posiadasz zadłużenie, które chcesz skonsolidować?

Skontaktuj się
Dodatkową pomocą przy porównywaniu ofert, z pewnością okażą się również kalkulatory kredytu online. Znajdziemy w nich szacunkowe kalkulacje, które mogą nam posłużyć jako wyjściowa do wyboru odpowiedniej oferty banku. Pamiętajcie jednak, że tego typu rozwiązania często opierają się na wartościach szacunkowych, a wynik, który uzyskamy w takim narzędziu, rzadko będzie realną, miesięczną kwotą naszego zobowiązania.

Najlepsze wyjście

Kiedy już dokonaliśmy naszego wyboru, przychodzi czas na realizację. W tym celu oczywiście udajemy się do banku, składamy wszystkie potrzebne dokumenty i… czekamy. Ten etap jest zdecydowanie najdłuższym, ze wszystkich opisanych przez nas punktów. Warto uzbroić się w cierpliwość. Często akceptacja i wdrożenie wszystkich procedur przez bank potrafi trwać parę miesięcy. Niemniej, jeżeli wszystkie dokumenty będą dostarczone na czas, a zdolność kredytowa będzie pozytywna – nie powinniśmy się martwić. Powinniśmy otrzymać pozytywną decyzję, a co za tym idzie – będziemy o krok bliżej do zrealizowania naszego marzenia.