Kredyty konsolidacyjne z dodatkową gotówką – sposób na szybkie wyjście z długów

Coraz więcej osób ma na swoim koncie więcej niż jeden kredyt. Spłacamy raty za samochód, lodówkę, pralkę, telewizor, nierzadko również mieszkanie. Bez wątpienia jest to ogromne obciążenie dla domowego budżety. Sytuacja jest jeszcze gorsza, gdy rata każdego z kredytów ma wpływać do banku w innym terminie. By ułatwić sobie spłatę zadłużenia, można skorzystać z oferty kredytu konsolidacyjnego.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

To propozycja dla osób mających więcej niż jeden kredyt. Kilka zobowiązań łączonych jest w jedno. Zamiast spłacać kilka rat, musimy pamiętać wyłącznie o jednej. Rozwiązanie wygodne, które zdejmuje z nas obowiązek dopełnienia kilku zobowiązań. Dodatkowo konsolidacja to często ostatecznie niższa rata niż suma wszystkich spłacanych do tej pory. Obecnie banki dają swoim klientom wybór: dostępnych jest bowiem kilka rodzajów kredytów konsolidacyjnych.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny

To dobre rozwiązanie dla osób, których zadłużenie jest naprawdę wysokie. Takie rozwiązanie to gwarancja:

  • dłuższego okresu kredytowania,
  • niższego oprocentowania,
  • możliwości pożyczenia większej kwoty.

Decydując się na kredyt konsolidacyjny hipoteczny należy pamiętać, że obciążona zostanie hipoteka naszego domu bądź mieszkania. Jeśli nie będziemy spłacać rat w terminie, bank będzie miał prawo zabrać nam nieruchomość.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy

To drugi podstawowy rodzaj kredytu konsolidacyjnego. W tym wypadku czas kredytowania jest krótszy, a oprocentowanie nieco wyższe, ale za to nie dochodzi do obciążenia hipoteki. Dla wielu osób jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej komfortowe.

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką

To ciekawa propozycja banków udzielających kredytów konsolidacyjnych. Poza zsumowaniem zadłużenia i spłaceniem pozostałych kredytów otrzymujemy również dodatkową gotówkę, którą możemy przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel. To jeden ze sposobów na to, aby dać sobie szansę na szybkie wyjście z zadłużenia.

Wsparcie doradcy kredytowego

Zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego jest jednym ze sposobów uporania się z zadłużeniem. Jeżeli jednak nie wiemy, który kredyt konsolidacyjny będzie w naszym przypadku najbardziej odpowiedni, warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Specjalista pomoże nam podjąć ostateczną decyzję, a także znaleźć kredyt najbardziej korzystny pod względem warunków, które oferuje bank.

Konsolidacja kredytów to dobre rozwiązanie, aby nieco odciążyć swój budżet, dając sobie szansę na wyjście z długów. Oferta banków w tym względzie jest na tyle szeroka, że każdy kredytobiorca znajdzie kredyt dopasowany do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.