Kredyt konsolidacyjny, czyli jedna wygodna rata dla wszystkich twoich zobowiązań!

Na początek – garść informacji!

Najprościej ujmując: kredyt konsolidacyjny to rodzaj zobowiązania, które pozwoli nam spłacić resztę naszych pożyczek. Często właśnie dlatego nazywany jest kredytem celowym. Takiej konsolidacji można dokonać zarówno samodzielnie, jak i z pomocą banku – w takim  przypadku klienta korzysta ze specjalnie przygotowanej oferty kredytu celowego. Jeżeli natomiast samemu chce poradzić sobie z połączeniem wszystkich swoich zobowiązań – po prostu bierze pożyczkę, na sumę wszystkich swoich zobowiązań finansowych, które musi spłacić. Wtedy sam rozlicza się ze wszystkim wierzycielami, po czym spłaca jedną ratę specjalnie zaciągniętego na ten cel zobowiązania. Warto dodać, że jeszcze do niedawna konsumenci mogli konsolidować tylko te kredyty, które były zaciągnięte w bankach. Obecnie jednak niektóre firmy pożyczkowe mają w swojej ofercie konsolidację, co oznacza, że bez problemu możemy również włączyć w to pożyczki – chwilówki. 

Na co zwrócić uwagę?

Kiedy już zdecydujemy się na konsolidację naszych zobowiązań, wysyłamy do kilku banków zapytanie o ich ofertę. Weryfikację otrzymanych ofert warto zacząć od oceny tych składowych:

 • Wysokość raty po konsolidacji, która powinna być niższa od sumy naszych dotychczasowych obciążeń,
 • Całkowita kwota do spłaty.  Im niższa tym oczywiście lepiej dla nas,
 • Nowy okres spłaty. Im dłuższy czas spłaty naszego kredytu, tym niższa będzie miesięczna jego rata,
 • Prowizję za udzielenie kredytu. Może bowiem okazać się, że konsolidacja kredytów wymagać będzie zapłacenia dodatkowej prowizji instytucji finansowej,
 • RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Ten wskaźnik służy szybkiemu porównywaniu ofert kredytowych, jednak nie uwzględnia on niektórych opłat dodatkowych,
 • Konsekwencje wynikające z opóźnień w spłacie raty. Warto sprawdzić, czy w przypadku przejściowych problemów bank nie podwyższy nam oprocentowania lub nie wypowie umowy kredytowej.

  Potrzebujesz kredytu?

  Obawiasz się, że Twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska? Banki odrzucają Twój wniosek o kredyt? Posiadasz zadłużenie, które chcesz skonsolidować?

  Skontaktuj się

Wybór najlepszej opcji

Kredyt konsolidacyjny to niewątpliwie dobre rozwiązanie. Zaczynając od korzyści związanych ze spłatą jednej, miesięcznej raty, obniżeniem jej względem poprzednich zobowiązań na oszczędności czasu kończąc. Polecane jest przede wszystkich osobom, które zaciągnęły kredyty w warunkach wysokich stóp procentowych. Jeżeli myślicie o tym rozwiązaniu, lecz potrzebujecie dodatkowych informacji – zapraszamy do skorzystania z wiedzy naszych ekspertów! Z chęcią pomogą Wam oni porównać wszystkie dostępne oferty oraz wybrać tą właściwą!
Źródła: