Czynniki sprawdzane przy udzielaniu kredytu pozabankowego

Choć uzyskanie kredytów pozabankowych jest łatwiejsze niż tradycyjnych form finansowania, nie oznacza to, że każdy taką pożyczkę otrzyma. Jakie czynniki brane są pod uwagę podczas wnioskowania o kredyt pozabankowy?

Nie jesteś najbogatszy, ale też twoja pensja nie należy do najniższych. Regularnie pojawia się na twoim koncie i zwykle jest podobnej wysokości. Nie masz długów, swoje zobowiązania zawsze spłacasz terminowo. Sądzisz więc, że procedura rozpatrzenia twojego wniosku o pożyczkę pozabankową to zwykła formalność. Tym większym zaskoczeniem jest dla ciebie decyzja firmy, która uznała, że nie pożyczy ci pieniędzy. Co mogło mieć na to wpływ? Co firmy pożyczkowe biorą pod uwagę poza wysokością dochodów i zadłużeniem?

Forma zatrudnienia – która umowa będzie najlepsza?

Dla firmy pożyczkowej od wysokości dochodów ważniejsza jest ich regularność i pewność. Dlatego przy rozpatrywaniu wniosku na pewno sprawdzi formę twojego zatrudnienia. Największe szanse na uzyskanie pożyczki mają osoby zatrudnione w oparciu na umowę o pracę. Z możliwością otrzymania decyzji odmownej muszą natomiast liczyć się klienci, którzy ze swoim pracodawcą podpisali umowę zlecenie lub umowę o dzieło.

Miejsce pracy

Nie bez znaczenia jest to, w jakim miejscu pracujesz. Z punktu widzenia firmy pożyczkowej najpewniejsi są klienci zatrudnieni w państwowych przedsiębiorstwach, urzędach lub szkołach. Na pozytywne rozpatrzenie wniosku mogą też liczyć osoby zatrudnione w znanych, najlepiej międzynarodowych firmach o dobrej renomie.

Wiek i wykształcenie a kredyty pozabankowe

Potrzebujesz kredytu?

Obawiasz się, że Twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska? Banki odrzucają Twój wniosek o kredyt? Posiadasz zadłużenie, które chcesz skonsolidować?

Skontaktuj się

Dla firmy pożyczkowej ważny jest też twój wiek. Największe szanse na otrzymanie kredytów pozabankowych mają osoby w wieku od 25 do 65 lat. Warto jednak zaznaczyć, że niektóre firmy udzielają pożyczek klientom od 18 lat, właściwie bez górnej granicy wieku. Twoim atutem może okazać się wykształcenie. Firma spojrzy na twój wniosek przychylnym okiem, jeśli ukończyłeś studia lub technikum. Nieco mniejsze szanse mają zaś absolwenci liceum ogólnokształcącego oraz szkoły zawodowej.

Życie rodzinne – stan cywilny

Niektóre firmy pożyczkowe przy rozpatrywaniu wniosku pod uwagę biorą też niektóre aspekty twojego życia rodzinnego. Klienci żyjący w związkach małżeńskich mogą liczyć na to, że firma uzna ich za bardziej odpowiedzialnych niż osoby w stanie wolnym.
Jakie czynniki brane są pod uwagę przy dobieraniu oferty kredytowej?

By uniknąć frustracji i nie tracić czasu, kredytu pozabankowego warto poszukać wraz z pośrednikiem kredytowym. Dzięki znajomości rynku i wiedzy na temat tego, jakie czynniki brane są pod uwagę przy dobieraniu oferty kredytowej, szybko znajdzie on pożyczkę w firmie, która bez problemu ci jej udzieli. Co ważne, prowizję dla pośrednika wypłaca firma udzielająca pożyczki, co oznacza, że jego usługi będą dla ciebie darmowe.