3 rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed wzięciem kredytu.

Ogrom ofert, którymi banki atakują nas na co dzień związanych z korzystnymi kredytami, super ofertami i wysoką stopą oprocentowania jest wręcz przytłaczający. Każda kolejna oferta wydaje się lepsza od poprzedniej. Kiedy przychodzi czas decyzji – często nie wiemy, na którą ofertę się zdecydować. Dlatego przygotowaliśmy dla was kompendium rzeczy, które należy sprawdzić przed podjęciem finalnej decyzji. Zobaczcie sami!

RRSO pierwszym wyznacznikiem

Ten tajemniczy skrót oznacza: rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Może brzmieć to, jak banał, lecz jest to pierwsza rzecz, którą powinniśmy sprawdzić podczas całego procesu decyzyjnego. RRSO jest niczym innym jak całkowitym kosztem, jaki ponosimy, decydując się wziąć kredyt. W skład tych kosztów wchodzą nie tylko odsetki, lecz również rozmaite prowizje i opłaty, które bank dolicza kredytobiorcy. Banki i inne instytucje finansowe, oferujące kredyty lub pożyczki mają od 22 października 2017 roku obowiązek informowania kredytobiorcy o wszystkich kosztach związanych z kredytem. Dzięki takiej transparentności konsument może bez problemu porównać dodatkowe koszta i bez problemu wybrać najlepszą ofertę.

Dodatkowa pomoc? Wkład własny!

Jest to oczywistość, lecz często się o tym zapomina. Dzięki wkładowi własnemu do kredytu mieszkaniowego, czy też hipotecznego uzyskujemy niższą ratę oraz krótszy okres kredytowania. Zapewne myśl o skorzystaniu z dodatkowej pomocy finansowej nie narodziła się w twojej głowie wczoraj, tym bardziej uzbieranie wkładu własnego jest rzeczą kluczową, która w późniejszym okresie będzie wręcz nieocenioną pomocą przy spłacie całej pożyczki. Dlatego zachęcamy do oceny aktualnego stanu budżetu, oszczędności i odłożenia jak największej sumy na wkład własny. Pomoże to przy późniejszym spłacaniu zobowiązania kredytowego.

Zbędnym dokumentom mówimy nie!

Przy poszukiwaniu idealnego kredytu na dany cel musimy również zadbać, by formalności, które są obecne przy tego typu pożyczkach bankowych, ograniczały się do niezbędnego minimum. Jest to kwestia indywidualna każdego z banków. Jako kredytobiorca zwracajmy uwagę na dokumenty, które sygnujemy własnym podpisem. Każdy niejasny zapis w umowie powinien być dokładnie wytłumaczony przez doradcę finansowego. Kolejną ważną rzeczą, o której należy pamiętać przy szukaniu najlepszej oferty kredytu, jest czas oczekiwania na środki, które pożyczamy od banku. W tym wypadku czas niezbędny do wydania decyzji kredytowej, a następnie uruchomienia kredytu powinien być jak najkrótszy. Tym sposobem unikniemy niepotrzebnego stresu w późniejszym okresie.

Potrzebujesz kredytu?

Obawiasz się, że Twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska? Banki odrzucają Twój wniosek o kredyt? Posiadasz zadłużenie, które chcesz skonsolidować?

Skontaktuj się

Wyżej wymienione rzeczy to podstawa, o której trzeba pamiętać, biorąc kredyt. Porównanie i znalezienie najlepszej oferty często wymaga czasu, więc warto uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli natomiast poszukujecie niezależnych ekspertów, którzy kompleksowo porównają dostępne na rynku oferty, zadbaja o przejrzystość i szczegółowo wytłumaczą wszystkie skomplikowane kwestie. to zapraszamy do kontaktu z nami! Z chęcią podzielimy się naszą szeroką wiedza. Pamiętajcie, że ten poradnik jest wprowadzeniem, dzięki któremu nie zapomnicie już o najważniejszych kwestiach związanych z kredytami. Zapraszamy do kontaktu z nami w celu dodaktowego wsparcia. Wierzymy, że z takim zapleczem, bez większych problmeów uda wam się znaleźć najlepszą ofertę na dodatkowe środki!

Źródła:

  1. https://natemat.pl/109019,5-rzeczy-o-kredytach-o-ktorych-polacy-nie-maja-pojecia-wyjasniamy
  2. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-wziac-kredyt-hipoteczny-7518400.html