Kredyty bez zdolności

brak zdolności kredytowejMasz nieplanowany wydatek, zakup, remont lub potrzebujesz pieniędzy na cele osobiste, o których nie chcesz mówić w banku? Porozmawiaj z naszym konsultantem.
Specjalnie z myślą o klientach, którzy z powodu niskich zarobków lub ilości posiadanych zobowiązań kredytowych nie mogą uzyskać kredytu, przygotowaliśmy ofertę, która pomoże wyjść z trudnej sytuacji.
Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie, starannie dopasowując ofertę. Warunkiem skorzystania z tej oferty jest pozytywna historia kredytowa i brak opóźnień w spłatach kredytów powyżej 30 dni. Czas to pieniądz, nie czekaj – skontaktuj się z nami!

Szczegóły oferty:

 • wysokie kwoty finansowania, w zależności od sytuacji nawet 200 tys. zł
 • długi okres spłaty, do 144 miesięcy
 • niskie koszty, prowizja i oprocentowanie od 4,99%
 • brak ubezpieczeń
 • wiele rozwiązań, oferty z ponad 30 banków i SKOKów

Sytuacje w których pomagamy:

 • niski dochód lub wypłacany w gotówce
 • wiele zobowiązań kredytowych
 • brak udokumentowanego dochodu
 • dochód zagraniczny

* RRSO kredytu wynosi 10,92% – dla przykładu reprezentatywnego na dzień 20.02.2019 r.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?


Oferta usług pożyczkowych jest obecnie bardzo rozbudowana – na polskim rynku istnieje wiele podmiotów, które oferują kredyty lub pożyczki na dowolny cel. Rynek oferujący możliwość uzyskania dodatkowych środków finansowych dzieli się na sektor bankowy oraz grupę podmiotów pozabankowych, a obie branże przyciągają różne grupy klientów, również osoby, które interesują kredyty bez zdolności kredytowej. Ma to oczywiście swoje uzasadnienie – z uwagi na zaostrzenie kryteriów związanych z oceną zdolności kredytowej w wielu bankach, Polacy coraz częściej decydują się na skorzystanie z usług sektora pozabankowego. Z pomocy tego typu firm najczęściej korzystają osoby z negatywną historią kredytową, zatrudnione na umowy cywilnoprawne, a także klienci, którym ze względu na trudną sytuację lub niemożność udokumentowania dochodów bardzo zależy na zaciągnięciu pożyczki bez zdolności kredytowej.
Chcesz uzyskać szybki kredyt, ale obawiasz się, że Twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska? Zastanawiasz się czy masz szansę na otrzymanie pożyczki bez zdolności kredytowej? Sprawdź nasze kompendium wiedzy na ten temat.

Czym jest zdolność kredytowa?

Definicję zdolności kredytowej zawiera ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 roku – Prawo bankowe, według której jest to „zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie”. Ważne jest zatem nie tylko spłacenie zobowiązania, ale również zrobienie tego w ustalonym wcześniej terminie. Zdolność kredytowa stanowi swoiste zabezpieczenie dla banków i firm z sektora pozabankowego, które dokonując skrupulatnej analizy, chronią własne interesy i zabezpieczają się przed niesolidnymi klientami. Z drugiej strony dokładne weryfikowanie sytuacji finansowej kredytobiorcy chroni również samą osobę składającą wniosek – nie pozwala jej wpaść w spiralę zadłużenia. Osobom, które nie mogą udokumentować swojego dochodu zdarzają się jednak różnego rodzaju sytuacje kryzysowe – niespodziewane wydatki, nagły wyjazd czy kosztowna naprawa samochodu – wówczas klienci często starają się o kredyty bez zdolności kredytowej lub pożyczki dla zadłużonych.

Jak wygląda ocena zdolności kredytowej?

Badanie zdolności kredytowej polega na zweryfikowaniu czynników, które mogą wpłynąć na zdolność kredytobiorcy do spłacenia zobowiązania. Banki biorą pod uwagę wiele aspektów:

 • dochód netto,
 • miesięczną wysokość zobowiązań i obciążeń kredytowych,
 • sumę limitów na kartach kredytowych,
 • rodzaj i wysokość kredytu,
 • okres kredytowania i rodzaj rat,
 • wiek kredytobiorcy,
 • stan cywilny,
 • liczbę osób w gospodarstwie domowym,
 • rodzaj umowy, na podstawie której klient jest zatrudniony,
 • historię kredytową,
 • wysokość wkładu własnego,
 • dodatkowe zabezpieczenia (np. w postaci ruchomości lub nieruchomości).

Czasem zdarza się, że banki odrzucają wniosek np. z powodu zbyt niskich dochodów lub zbyt wysokich obciążeń i zobowiązań. Przeszkodą w uzyskaniu kredytu może być również negatywna historia w BIK. Co można wówczas zrobić? Czy mamy szansę na uzyskanie pożyczki bez zdolności kredytowej? Jak wygląda procedura starania się o pożyczki dla zadłużonych?

Forma zatrudnienia a pożyczki bez zdolności kredytowej

Na zdolność kredytową duży wpływ ma rodzaj umowy, na podstawie której zatrudniony jest potencjalny kredytobiorca. W komfortowej sytuacji są bez wątpienia osoby zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony – według kredytodawców tacy klienci są najbardziej wiarygodni, a rodzaj umowy gwarantuje bezproblemowe regulowanie należności.
Nie oznacza to jednak, że klienci pracujący w oparciu o umowę zlecenie lub o dzieło są całkowicie bez szans na kredyt. Sytuacja na polskim rynku pracy dynamicznie się zmienia – coraz więcej osób jest zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych, a wiele banków wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kredytobiorców. Nie masz umowy o pracę? Uważasz, że w takiej sytuacji nie masz szansy na otrzymanie pożyczki bez zdolności kredytowej? Pamiętaj, że bank przy ocenie wiarygodności klienta zatrudnionego na podstawie umowy cywilnoprawnej może wziąć pod uwagę takie kryteria jak:

 • wysokość dochodów,
 • okres zatrudnienia,
 • wiek kredytobiorcy.

Banki najczęściej wymagają, żeby umowa trwała od co najmniej 6 miesięcy, a niektóre stosują bardziej restrykcyjne kryteria – wymóg co najmniej 12 miesięcy. Coraz więcej banków akceptuje także łączenie dochodów z różnych źródeł, np. kilku umów wykonywanych w jednym czasie. Co to oznacza w praktyce? To doskonała wiadomość dla freelancerów i klientów wykonujących tzw. wolne zawody. Doradcy finansowi podkreślają, że osoba osiągająca wysokie dochody z umowy zlecenia może być dla banku bardziej wiarygodnym klientem, niż kredytobiorca, który kilka miesięcy wcześniej zatrudnił się na podstawie umowy o pracę na czas określony, a jego wynagrodzenie oscyluje w granicach tzw. płacy minimalnej.

Kredyty bez zdolności kredytowej – czy to możliwe?

Nie wiesz w jaki sposób udokumentować swoje dochody i w związku z tym uważasz, że nie masz szans starać się o kredyt? Pamiętaj, że wymienione wyżej czynniki wpływające na ocenę zdolności kredytobiorców są różnie oceniane przez różne banki. Najlepiej skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który wie, jak poszczególne banki oceniają dane kryterium. Profesjonalny doradca pomoże Ci także udokumentować swój dochód i zwiększy szanse przy staraniu się o kredyty bez zdolności kredytowej. Rozwiązaniem może też być skorzystanie z usług instytucji pozabankowych, które zazwyczaj wymagają od klientów posiadania:

 • polskiego obywatelstwa,
 • dowodu osobistego,
 • konta w banku,
 • numeru telefonu komórkowego polskiego operatora.

Warto jednak pamiętać, że instytucje oferujące kredyty bez zdolności kredytowej wymagają terminowego spłacenia zobowiązania – w przeciwnym razie trzeba liczyć się z wysokimi opłatami dodatkowymi.

Pożyczki dla zadłużonych od Dobre Kredytowanie

Żeby zweryfikować wiarygodność kredytobiorcy, banki i inne podmioty oferujące pożyczki zwracają się do instytucji, które gromadzą informacje o zaciąganych zobowiązaniach. Jednym z nich jest Biuro Informacji Kredytowej, które przechowuje zarówno dane z banków czy SKOK-ów, jak i instytucji pożyczkowych. Czasem nawet niezapłacony mandat może przekreślić nasze szanse na szybki kredyt. Co ciekawe informacje widniejące w BIK jedynie w 10% są negatywne, pozostała część świadczy na korzyść kredytobiorcy, potwierdzając terminowe opłacanie należności. Paradoksalnie zatem niefigurowanie w BIK może mieć negatywne konsekwencje dla kredytobiorcy – warto zatem zaciągnąć niewielki kredyt i spłacić go w terminie, żeby zbudować sobie dobrą opinię kredytową.
Co jednak mogą zrobić osoby, które w przeszłości miały problem ze spłatą zobowiązań? Czy klienci wobec których była prowadzona egzekucja komornicza mają szansę na uzyskanie pożyczki dla zadłużonych? Na rynku istnieje wiele podmiotów pozabankowych, które oferują tego typu usługi, warto jednak pamiętać, że nawet one często sięgają do baz BIK czy BIG, a na decyzję o przyznaniu zobowiązania wpływa indywidualna ocena firmy udzielającej pożyczki.